Poznaj Zespół, który tworzy Yoga Academy

Ania Olszewska

Praktykująca Jogę jako dyscyplinę filozoficzną i fizyczną nauczycielka Jogi, medytacji i Pranayamy, nauczycielka języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem, początkująca
antropolog badająca współczesną Jogę. Prowadzi zajęcia w ramach kursów
nauczycielskich Jogi w Indiach. Od 2006 roku regularnie podróżuje do Indii stale się rozwijając i ucząc. Uwielbia obserwować ruch i zmiany w swoim otoczeniu, ale także i te na poziomie własnego umysłu.

Izabela rzysko

W 2018 roku ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYS 200 Yoga Alliance z Basią Lipską. W 2022 ukończyłam 300 RYT Yoga Aliance w Yoga Academy w Poznaniu. Po wielu latach ciężkiej pracy 1 listopada 2021 roku ukończyłam kurs nauczycielski Vinyasa Krama u Agnieszki i Macieja Wielobobów (350h). Chcąc ugruntować swoją wiedzę wzięłam udział w kursie online Wprowadzenie do medytacji i Wprowadzenie do medytacji u Macieja Wieloboba. Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi “Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan” u Mateusza Stańczaka. W czerwcu 2016 roku ukończyłam Ashtanga Yoga Teachers Training z Manju P. Joisem w Berlinie. W 2019 roku ukończyłam 8-tygodniowy kurs MBSR (Mindfulnes Based Stress Reduction) redukcji stresu na bazie uważności w Poznaniu pod okiem Agnieszki Pawłowskiej.

Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez: Basię Lipską Larsen, Manju Pattabhi Joisa, Marię Stróżyk, Ewę Makowską, Macieja i Agnieszkę Wielobób, Patrycję Gawlińską, Agnieszkę Berę, Nancy Gilgof, Przemka Nadolnego, Marię Stróżyk, Mateusza Dekera, Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, Andreę Lutz, Mateusza Stańczaka, Davida Keila, Beatę Darowską, Justynę Jaworską, Dany Sa, Davida Garrigues’a, Artura Chruszcza, Eddiego Sterna, Davida Robsona i Jelenę Vesić, Ewelinę Tyszko-Bury, Agnieszkę Cytowicz i Taylora Hunta.

Mateusz Deker

Z jogą mam do czynienia właściwie od dziecka. Osobą, która pokazała mi jogę, jest jedna z prekursorek jogi w Polsce – Maria Stróżyk. Początkowo udział w zajęciach traktowałem jako zabawę i receptę na spędzenie wolnego czasu. Co roku w okresie letnim brałem udział w obozach organizowanych przez Marię Stróżyk. Poznawałem tam podstawy jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Prawdziwie jednak zafascynowała mnie Ashtanga Vinyasa Joga, której poznanie zawdzięczam Basi Lipskiej, uczennicy Sri. K. Pattabhi Joisa. W Ashtandze Jodze znalazłem dynamizm odpowiadający mojemu temperamentowi i możliwość połączenia intensywnych ćwiczeń fizycznych z technikami relaksacyjnymi jogi.

W roku 2007 ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W 2012 roku ukończyłem również Teacher Training Course z Manju Joisem – synem Sri K. Pattabhi Joisa. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.

Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym. Obroniłem pracę magisterską (Religioznawstwo UAM Poznań) zatytułowaną „Joga w kulturze Zachodu. Przemiany i recepcja indyjskich technik samozbawienia – tło i współczesność”. Po studiach magisterskich byłem słuchaczem studium doktoranckiego WNS UAM. W tym okresie powstała większość napisanych przeze mnie artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat filozofii jogi.

Oprócz wiedzy praktycznej dzielę się także wiedzą teoretyczną prowadząc wykłady z zakresu filozofii jogi dla uczestników kursów nauczycielskich w całej Polsce.

W 2019 roku rozpocząłem 5-letnie studia Fizjoterapii, a wiedzę zdobywaną w trakcie nauki włączam do codziennej praktyki oraz prowadzonych przez siebie zajęć.

O szkole jogi marzyłem od dawna, w czerwcu 2016 roku powstał pomysł stworzenia miejsca z niepowtarzalnym klimatem i wspaniałym nauczycielami. Tak powstała Yoga Academy:)

Natalia Liminowicz

Mam na imię Natalia. Uwielbiam słońce, koty i ananasy. Specjalizuję się w psychologii zdrowia i odkąd pamiętam, interesuję się człowiekiem i wszelkimi możliwościami wzmacniania dobrego samopoczucia, przywracania równowagi fizycznej i psychicznej.

Kilka lat temu poznałam i pokochałam praktykę jogi jako doskonałą przestrzeń do zatrzymania się, wglądu, refleksji i rozwoju. Każdego dnia odnajduję w niej wartościowe i wielowymiarowe narzędzie do budowania i utrzymania zdrowia. Zafascynowała mnie także mitologia i kultura Indii.

 

Związałam się z Yoga Academy w 2017 roku jako uczennica, a od 2019 jestem w Zespole.

Styczeń i luty 2019 roku spędziłam w Indiach, praktykując ashtanga vinyasa jogę pod okiem Sharatha R. Joisa w Shri K. Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute w Mysore, dokąd wróciłam w lutym 2022 roku, aby kontynuować naukę w Sharath Yoga Center. W 2019 roku ukończyłam kurs nauczycielski Foundational Ashtanga Vinyasa Yoga 200TTC z Basią Lipską Larsen i Mateuszem Dekerem, a w 2022 kurs Ashtanga Vinyasa Yoga 300TTC pod okiem Mateusza Dekera i Ani Olszewskiej. Ponadto wzięłam dotychczas udział w licznych warsztatach prowadzonych m.in. przez Marię Stróżyk, Ałłę Raginis, Basię Lipską Larsen, Mateusza Dekera, Larugę Glaser i Eloisę Iskandar.

Swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem z radością dzielę się z Wami podczas regularnych zajęć, warsztatów i kursów. Zapraszam do spotkania na macie 🙂