Majówka z jogą w Nieprześni

Zapraszamy na pierwszą majówkę z jogą w Nieprześni 29 kwietnia do 03 maja 2022!
O MIEJSCU:
Nieprześnia 1 to uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim m.in. zabytkowy dworek z 1934 roku, jabłoniowy sad, warzywnik i staw.
Dysponuje gustownie urządzonymi pokojami z łazienkami, przestronną restaurację typu slow food, zabytkową kamienną piwnicę, saunę, gabinet masażu i salę do ćwiczeń z podgrzewaną podłogą.
Wyjątkowy urok Pogórza Karpackiego, piękna rzeźba terenu, bliska odległość od turystycznych atrakcji – Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej i przede wszystkim zaciszna atmosfera sprawiają, że Nieprześnia 1 to dobre miejsce do rekreacji i aktywnego wypoczynku.
RAMOWY PLAN WARSZTATÓW:
Dzień 1 (przyjazd)
18:00 przyjazd, zakwaterowanie
19:00 kolacja
20:30 Pranayama/relaks
Kolejne dni:
7:00-9:00 Ashtanga Mysore
9:30 lekkie śniadanie
13:00-14:00 Pranayama
14:00 obiad
17:30-19:00 zajęcia techniczne lub Pierwsza Seria Prowadzona
19:00 kolacja
20:30 relaks z misami dźwiękowymi
Koszt przy rezerwacji do 15 marca: 1400zł
Koszt przy rezerwacji po 15 marca: 1550zł
Koszt wyjazdu obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie (trzy posiłki wegetariańskie dziennie) oraz praktykę jogi.

Zajęcia prowadzi Mateusz Deker:
Z jogą mam do czynienia właściwie od dziecka. Osobą, która pokazała mi jogę, jest jedna z prekursorek jogi w Polsce – Maria Stróżyk. Początkowo udział w zajęciach traktowałem jako zabawę i receptę na spędzenie wolnego czasu. Co roku w okresie letnim brałem udział w obozach organizowanych przez Marię Stróżyk. Poznawałem tam podstawy jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Prawdziwie jednak zafascynowała mnie Ashtanga Vinyasa Joga, której poznanie zawdzięczam Basi Lipskiej, uczennicy Sri. K. Pattabhi Joisa. W Ashtandze Jodze znalazłem dynamizm odpowiadający mojemu temperamentowi i możliwość połączenia intensywnych ćwiczeń fizycznych z technikami relaksacyjnymi jogi.
W roku 2007 ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W 2012 roku ukończyłem również Teacher Training Course z Manju Joisem – synem Sri K. Pattabhi Joisa. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.
Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym. Obroniłem pracę magisterską (Religioznawstwo UAM Poznań) zatytułowaną „Joga w kulturze Zachodu. Przemiany i recepcja indyjskich technik samozbawienia – tło i współczesność”. Po studiach magisterskich byłem słuchaczem studium doktoranckiego WNS UAM. W tym okresie powstała większość napisanych przeze mnie artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat filozofii jogi.
Oprócz wiedzy praktycznej dzielę się także wiedzą teoretyczną prowadząc wykłady z zakresu filozofii jogi dla uczestników kursów nauczycielskich w całej Polsce.
W 2019 roku rozpocząłem 5-letnie studia Fizjoterapii, a wiedzę zdobywaną w trakcie nauki włączam do codziennej praktyki oraz prowadzonych przez siebie zajęć.
———————————————————————————————-

POŁOŻENIE:
Nieprześnia 1 ulokowana jest na Pogórzu Karpackim, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni,
niecałe 40 km od Krakowa.
Nieprześnia 1,
32-700

Zaliczka w wysokości 250 zł płatna przy rezerwacji na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Majówka w Nieprześni” lub bezpośrednio w Yoga Academy (płatność kartą lub gotówką).
Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.